www.zemedelskeobjekty.cz

ZEMĚDĚLSKÉ
AREÁLY & OBJEKTY

kliknutím spustíte hledání
  předchozí   další       zpět na přehled

Areál Hříškov, okr. Louny


Nabidka již není aktuální!
ID:8071
Lokalita:Hříškov, okres Louny
GPS:50.2918000N, 13.8610353E    zobrazit
 
Výměra:11 685 m²
 
Kontakt:Ing. Vladimír Nedvěd
tel: 606 958 098
e-mail: nedved@farmy.cz
 
Kancelář:FARMY.CZ
Podbabská 20, 160 00 Praha 6
tel./fax: 220922711
e-mail: info@farmy.cz
www.farmy.cz
Vloženo: 4.12.2018

Popis nemovitosti

FARMY.CZ exkluzivně nabízí bývalou zemědělskou usedlost v centru obce Hříškov. Celková výměra areálu činí 11.685 m2. V celém dvoře je zpevněná plocha ze silničních panelů. Na části jednoho stavebního pozemku se nachází stavba cizího vlastníka. Usedlost se skládá z hlavní obytné budovy, výminku a hospodářských budov (třech chlévů, čtyř stodol, sušárny chmele, kolny na stroje, sladovny a několika kůlen).

a) Hlavní obytná (administrativní) budova: jedná se o částečně podsklepenou dvoupodlažní budovu. Budova byla postavena v roce 1929 a sloužila jako sídlo majitelů usedlosti, později byla užívána jako administrativní budova zemědělského podniku. Jedná se o dříve jednu z nejhonosnějších a i dosud největších staveb v obci. Budova je kvalitně postavena, prvky dlouhodobé životnosti nevykazují závažné poruchy. Vzhledem k velmi dlouhé době bez údržby je třeba počítat s rekonstrukcí (podlahy, střešní krytina, elektřina, vytápění, technické rozvody). Energetický štítek obytné budovy nemáme k dispozici, proto uvádíme třídu G-mimořádně nehospodárná.

b) Výminek: masivní zděná stavba u vjezdu do dvora, částečně podsklepená se dvěma nadzemními podlažími. Stavba byla postavena a užívána od roku 1870, vyžaduje rozsáhlou rekonstrukci.

c) Chlév se sýpkou: nepodsklepená budova, v přízemí chlév, v patře původně sýpka, později půda. Krov je v dobrém stavu, velmi rozsáhlé dvoupatrové půdní prostory.

d) Sušárna chmele: budova je značně poškozena, propadlá střecha, určena spíše k demolici.

e) Stodoly: původně čtyři stodoly v zadní části dvora, postaveny v roce 1902, částečně podsklepeny dvě ze stodol mají již zřícené krovy, část těchto budov je ve velmi špatném technickém stavu.

f) Sladovna: stavba byla postavena v roce 1890, je podsklepená a má dvě nadzemní podlaží, využívána jako sklady.

g) Kůlna na stroje a chlév u výminku: nepodsklepené přízemní stavby s objemnými půdními prostory, nejsou v dobrém stavebně-technickém stavu a vyžadují zásadní rekonstrukci.

Většina budov byla velmi kvalitně postavena a tak ani přes dlouhodobě zanedbanou údržbu nevykazují závažné stavebně-technické poruchy. Do hlavní obytné budovy je zaveden plyn a obecní vodovod, do většiny budov elektřina. Kanalizace v obci není. V areálu je několik nevyužívaných studní.

Velmi dobrá dostupnost na budovanou D7. Areál po úpravách vhodný k podnikání, jako sídlo firmy případně i jako komunitní bydlení.

Katastrální území: Hříškov
Celková výměra: 11.685m2, vše vedeno jako zastavěná plocha a nádvoří
Poloha: centrum obce - přímo na návsi
Vzdálenosti: nájezd D7-3km, Louny-11km, Slaný-21km
Ostatní: Podrobnější informace rádi poskytneme po telefonu či v rámci prohlídky nemovitosti

Novinky e-mailem

Přihlaste se k odběru novinek.

Opište kód   4242
AGROFERT TRH FAREM - prodej a akvizice farem FARMY.CZŘíkovice - velký zemědělský areál u D1 Beňov - areál u D1, 2ha v komerční zóně Křičeň - bývalý statek u D11
TOPlist