www.zemedelskeobjekty.cz

ZEMĚDĚLSKÉ
AREÁLY & OBJEKTY

kliknutím spustíte hledání
  předchozí   další       zpět na přehled

Areál Velenice u Zákup, okr. Česká Lípa


Nabidka již není aktuální!
ID:8072
Lokalita:Velenice, okres Česká Lípa
GPS:50.7180356N, 14.6617331E    zobrazit
 
Výměra:4 169 m²
 
Kontakt:Ing. Vladimír Nedvěd
tel: 606 958 098
e-mail: nedved@farmy.cz
 
Kancelář:FARMY.CZ
Podbabská 20, 160 00 Praha 6
tel./fax: 220922711
e-mail: info@farmy.cz
www.farmy.cz
Vloženo: 19.12.2018

Popis nemovitosti

FARMY.CZ exkluzivně nabízí zemědělský areál na okraji obce Velenice. Celková výměra areálu činí 4.169 m2, z toho zastavěná plocha a nádvoří je 1.716m2. Dobrý přístup zajišťuje asfaltová obecní cesta, která částečně prochází mezi budovami. Tato cesta není frekventovaná, dále zajišťuje přístup pouze k místnímu hřbitovu. Usedlost se skládá ze dvou budov, a to z obytné budovy a chléva.

a) Obytná budova: jedná se o částečně podsklepenou dvoupodlažní budovu o půdorysu cca 30 x 11m. Dům je částečně z kamenného zdiva cca 3/4, část cca 1/4 roubená. Dům je v původním stavu určený k rekonstrukci, dosud zrekonstruovány pouze 4 místnosti. Budova je kvalitně postavena, prvky dlouhodobé životnosti nevykazují závady. Přízemí z větší části určeno jako provozní zázemí budovy, v patře obytné prostory. Střešní krytina ve funkčním stavu a je tvořena vlnitým eternitem. Vytápení zajištěno ústředním topení s kotlem na tuhá paliva, ohřev TUV zajištěn el. bojlerem. Voda pro dům a i celý areál je z dostatečně vydatné studny, která se nachází přímo u domu, ale již na obecním pozemku. Kanalizace v obci není, jímka není vybudována, odpady proto v této chvíli provizorně svedeny do velké plastové nádoby v přízemí a vyváží se. Budova, jakož i velká většina budov v obci je památkově chráněna (nem. kult. památka). Energetický štítek obytné budovy nemáme k dispozici, proto uvádíme třídu G-mimořádně nehospodárná.

b) Chlév: nepodsklepená budova o půdorysu cca 55 x 12m, v současné době využívána jako kravín (zimoviště skotu), část budovy slouží jako přípravna krmiva a sklad, část jako dílna. Strop je tvořen cihelnými klenbami zaklenutými do "I" profilů a je dostatečně únosný, půdní prostor lze tedy používat jako sklad. Krov ve velmi dobrém stavu, střešní krytina z trapézového plechu.

Areál je v současné době využíván jako správní budova a společně s přilehlými pronajatými pozemky jako zimoviště skotu. Dvůr obklopuje cca 13 ha zemědělských pozemků (vesměs ttp) celkem 3 vlastníků (obec a dvě fyzické osoby). Majitel areálu pozemky užívá na základě dlouhodobých pachtovních smluv. Tyto pozemky tedy nejsou předmětem prodeje, ale v případě zájmu je možno domluvit přenechání pachtu. Vzhledem k poloze poblíž centra obce by však bylo do budoucna vhodné uvažovat o méně intenzivním hospodářském využití areálu než je současný stav.

Katastrální území: Velenice u Zákup
Celková výměra: 4.169m2, z toho 1.716m2 vedeno jako zastavěná plocha a nádvoří
Poloha: poblíž centra obce
Vzdálenosti: Zákupy-5km
Ostatní: Podrobnější informace rádi poskytneme po telefonu či v rámci prohlídky nemovitosti

Novinky e-mailem

Přihlaste se k odběru novinek.

Opište kód   7386
AGROFERT TRH FAREM - prodej a akvizice farem FARMY.CZŘíkovice - velký zemědělský areál u D1 Beňov - areál u D1, 2ha v komerční zóně Křičeň - bývalý statek u D11
TOPlist