www.zemedelskeobjekty.cz

ZEMĚDĚLSKÉ
AREÁLY & OBJEKTY

kliknutím spustíte hledání
  předchozí   další       zpět na přehled

Uzavřený statek s možností až 11 ha pozemků


Nabidka již není aktuální!
ID:7209
Lokalita:Borová, okres Svitavy
GPS:49°44'24.418"N, 16°9'52.131"E    zobrazit
 
Výměra:35 998 m²
 
Kontakt:kontakt na majitele:
pavel.trojak@email.cz

Popis nemovitosti

Nabízíme Vám ucelený areál dvou hospodářských budov na rovině nebo s velmi mírným sklonem k jihu v nadmořské výšce 620m, původně největšího statku v centru obce Borová u Poličky (Vesnice roku 2005 v Pardubickém kraji), (borova.cz) na hranicích CHKO Žďárské vrchy, přiléhající ze severu ke státní silnici R34. U budov byla započata přestavba na penzion (opravou střech), ale je možné ji změnit například na rodinnou farmu. Více fotografií a dalších informací zašleme na vyžádání.

1) Statek
Rozsáhlá, čtvercová, dvoupodlažní budova o půdorysu 36x36m se dvorem 20x20m a s malým sklípkem. Nově jsou opraveny střechy s paropropustnou fólií, všechny ostatní prostory jsou prázdné, vyklizené a připravené k vestavbě podle fantazie nového majitele. Stav budov je dobrý, Zdivo smíšené kameno-cihelné. Do budovy nebo na pozemky je přiveden plyn a el. proud, součástí areálu je odpadní jímka. V brzké budoucnosti bude obec realizovat kanalizaci. Jako zdroj vody lze využít veřejný vodovod nebo také 3 vlastní studny z toho největší a nejvydatnější je se samospádem. Jedna studna se nachází přímo uvnitř statku.

2) Stodola:
Samostatně stojící dvoupodlažní stavba, nepodsklepená, převážně ze smíšeného kameno-cihelného zdiva o rozměrech 21x12m. Na stodole je nová střecha s paropropustnou fólií. Budova je vyklizená připravená k vestavbě.

3) Pozemky:
Celková výměra pozemků v nabídce je 35.998 m2 (z toho 2.156 m2 zastavěná plocha a nádvoří). Tyto pozemky přímo navazují na budovy areálu a lze je bez problému využít jako pastvinu pro koně nebo k jiným hospodářským účelům. Na části pozemků jsou vzrostlé stromy a bývalý náhon. Pozemky nejsou zatíženy žádnou nájemní smlouvou. Pozemky o výměře 1,2 ha jsou v územním plánu obce vedeny jako zastavitelné plochy pro průmysl, řemesla a zemědělskou výrobu. Dále je tu možnost přikoupení pastvin ve vlastnictví majitele areálu o rozloze cca. 7,6 ha taktéž nezatížených žádnou nájemní smlouvou. V budoucnu by bylo teoreticky možné přikoupit další rozsáhlé pozemky jiného vlastníka.

4) Skladová a výrobní budova:
V těsném sousedství statku lze přikoupit dvoupodlažní, zděnou budovu, v současné době využívanou jako sklad. Budova byla postavena v 90.letech. Skládá se ze dvou částí. Patrová část o rozměrech 16x12m má samostatný vstup i v úrovni patra, případně je přístupná přes přízemní část budovy. Podlahy jsou o vysoké únosnosti. V budově je veškeré zázemí pro výrobu, sklad nebo kanceláře. Přízemní část budovy o rozměrech 12x25m má také samostatný vstup osazený automatickými vraty. Budova může sloužit jako technické zázemí statku, případně jako výrobní areál. Součástí jsou pozemky o výměře 5.262 m2, včetně bývalého rybníčku, který lze obnovit. Tuto budovu lze prodat pouze v případě prodeje statku a cena je k jednání.\"

Pozemky: celkem 35.998 m2
Elektřina: ano, přivedena do areálu
Voda: Veřejný vodovod nebo 3x vlastní studna
Odpad/ kanalizace: jímka, v obci bude realizována kanalizace
Plyn: ano, přiveden do areálu
Topení / TUV: bez topení
Sociální zařízení: k rekonstrukci
Vybavení: bez vnitřního vybavení
Druh objektu: dvoupodlažní ze smíšeného zdiva s uzavřeným dvorem
Počet podlaží: 2 v jednom křídle statku je i částečně využitelná půda
Sklepy: malý sklípek pod částí jednoho křídla statku
Půdy: částečně využitelná v jednom křídle statku
Střechy: nové
Přístup / cesta: asfaltová komunikace
Stav nemovitosti: k vestavbě
Aktuální užívání: prázdné
Volné od: ihned
Možnosti využití: farma, penzion, firemní sídlo, školicí středisko
Obec, občanská vybavenost: veškeré služby v obci nebo v 9 km vzdálené Poličce
Vzdálenosti: Polička 9 km, Hlinsko 21 km, Litomyšl 25 km, Svitavy 25 km, Pardubice 50 km, Brno 80 km, Praha 145 km

Novinky e-mailem

Přihlaste se k odběru novinek.

Opište kód   1085
AGROFERT TRH FAREM - prodej a akvizice farem FARMY.CZŘíkovice - velký zemědělský areál u D1 Beňov - areál u D1, 2ha v komerční zóně Křičeň - bývalý statek u D11
TOPlist